آنچه در این مقاله میخوانید
چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم + بررسی روش های اسان و کاربردی برای اتصال صفحه نمایش لپ تاپ به تلوزیون های نسل جدید
چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم؟
آنچه در این مقاله میخوانید

گاهی اوقات پیش می اید که اندازه صفحه نمایش لپ تاپ نسبت به کاری که انجام می دهیم بسیار کوچک به نظر می رسد و نیاز داریم تصاویر یا ویدئوها و یا فایل های خود را در ابعاد بزرگتری نسبت به صفحه لپ تاپ مشاهده کنیم. در این مقاله قصد داریم انواع روش های رایج و کاربردی را بررسی کرده و نحوه اتصال صحیح و درست را به شما آموزش دهیم.

روش های مختلفی برای این اتصال وجود دارد اما تشخیص روش مناسب برای شما به چند چیز مختلف بستگی دارد که یکی از آنها نوع پورت هایی است که در تلویزیون و لپ تاپ شما موجود است.

اتصال به وسیله کابل

یکی از ساده ترین و آسان ترین راه هایی که میتوانید توسط آن لپ تاپ خود را به تلوزیون وصل کنید، استفاده از کابل HDMI می باشد که می تواند هم صدا و هم ویدیو را با وضوح بالا کنترل کند.

کابل HDMI چیست؟

“HDMI” مخفف عبارت High Definition Multimedia Interface می باشد. از طریق این خروجی صدا، تصویر و یا ویدئو با کیفیت بالاتر در تلوزیون و صفحه نمایش شما نشان داده می شود.

از این کابل ها برای انعکاس نمایشگر و صدا در رایانه به تلویزیون استفاده می شود که می توانید درگاه‌های ورودی/خروجی را روی پروژکتورها، جعبه‌های کابل و گیرنده‌های AV مشاهده کنید. برای استفاده از این کابل ها کافیست یک سر کابل را به لپ تاپ و یک سر آن را به درگاه دریافت پشت پنل تلوزیون خود متصل کنید.

در هنگام خرید کابل باید توجه داشته باشید که کابل طولانی تر می تواند منجر به کاهش سیگنال و کاهش احتمالی کیفیت صوتی یا بصری شود. اگر با نمایش تصویر خود مشکل دارید، از سیمی با طول کمتر از 4 متر استفاده کنید.

vga and hdmi
vga and hdmi

تشخیص کابل HDMI مناسب

با توجه به تنوع کیفیت مانیتورها، کابل های HDMI مختلفی در بازار وجود دارد و قبل از خرید بهتر است نیاز سیستم خود را شناسایی کنید. پنل‌های نمایشگرها از وضوح بالا (HDR) به Full HD (FHD) و Ultra HD (UHD) تبدیل می‌شوند و برای حفظ کیفیت نوع تصویری که منتقل می شود، به فرستنده‌های سیگنال قدرتمندتری نیاز می شود.

کابل های استاندارد HDMI می توانند سیگنال های 720p و 1080i را کنترل کنند. آنها ممکن است بتوانند از رزولوشن 1080p و 4K پشتیبانی کنند، اما عاری از خطا نخواهند بود.

کابل های HDMI پرسرعت بیشتر در نمایش رزولوشن 4K، FHD و UHD کاربرد دارند. این کابل ها برای کاربرانی که به دنبال اتصال لپ تاپ به تلویزیون با نمایشگر سه بعدی هستند مناسب می باشند.

نوع دیگر این کابل ها، کابل های HDMI استاندارد یا پرسرعت با ETHERNET می باشد که امکان انتقال داده را فراهم کرده و به شما این امکان را می دهد که اتصال اینترنت را بین لپ تاپ یا رایانه شخصی و تلویزیون هوشمند خود به اشتراک بگذارید.

اتصال صفحه نمایش لپ تاپ به تلوزیون توسط کابل HDMI

برای انجام این کار، لپ تاپ و تلویزیون شما هردو باید دارای پورت HDMI باشند. لپ تاپ ها اغلب بدون پورت HDMI عرضه می شوند، در این صورت می توانید دانگلی با پشتیبانی از HDMI تهیه کنید. هر دو دستگاه را روشن کنید و آنها را با استفاده از کابل HDMI وصل کنید. سپس با کمک کنترل از راه دور، ورودی HDMI صحیح تلویزیون خود را انتخاب کنید.

مراحل اتصال کابل HDMI :

لپ تاپ را با کابل HDMI به تلویزیون وصل کنید.
هر دو دستگاه را روشن کنید.
ورودی HDMI صحیح تلویزیون را با کنترل از راه دور انتخاب کنید.
کلیدهای Windows و P را به طور همزمان فشار دهید.
Duplicate را انتخاب کنید

پس از اتصال، ارتباط بین دو دستگاه باید به طور خودکار برقرار شود اما اگر خروجی شما به طور خودکار تنظیم نشد از مسیر زیر تنظیمات لازم را اعمال کنید.

Control Panel / Display / Adjust Resolution / Display / TV

می توانید رزولوشن را مطابق با وضوح تلویزیون خود تنظیم کنید.

laptop display connect to tv
laptop display connect to tv

اتصال صفحه نمایش لپ تاپ به تلوزیون توسط کابل VGA

اگر از لپ‌تاپ و تلویزیون قدیمی‌تری استفاده می کنید، احتمالاً در هر دو پورت VGA را مشاهده خواهید کرد. VGA به دلیل کیفیت ویدیویی با وضوح پایین تر به خوبی HDMI نبوده و تنها از سیگنال ویدیو پشتیبانی کرده و برای کنترل صدا از یک کابل جداگانه باید استفاده کنید.

تلویزیون و لپ تاپ خود را روشن کنید و سپس آنها را با استفاده از کابل های VGA و 3.5 میلی متری صدا به یکدیگر وصل کنید. در مرحله بعدی دکمه Input را روی کنترل فشار داده (دکمه AV) و گزینه PC یا RGB را از لیست انتخاب کنید.

مراحل اتصال کابل VGA :

لپ تاپ را با کابل VGA به تلویزیون وصل کنید.
دو دستگاه را با یک کابل صوتی 3.5 میلی متری وصل کنید.
هر دو دستگاه را روشن کنید.
ورودی کامپیوتر یا RGB را روی تلویزیون با کنترل از راه دور انتخاب کنید.
کلیدهای Windows و P را به طور همزمان فشار دهید.
Duplicate را انتخاب کنید.
پس از اتصال، ارتباط بین دو دستگاه باید به طور خودکار برقرار شود اما اگر خروجی شما به طور خودکار تنظیم نشد از مسیر زیر تنظیمات لازم را اعمال کنید.

Settings / System / Display / TV

می توانید رزولوشن را مطابق با وضوح تلویزیون خود تنظیم کنید

Connecting laptop to TV with vga cable
Connecting laptop to TV with vga cable

اتصال صفحه نمایش لپ تاپ به تلوزیون با USB C

اگر لپ تاپ شما دارای پورت USB-C باشد، می توانید با دو روش این کار را انجام دهید. در روش اول می توانید آن را در صورتی که تلویزیون نیز دارای پورت USB-C باشد، مستقیماً با کابل USB-C به تلویزیون خود وصل کنید. کافی است یک کابل USB-C بگیرید، دو دستگاه را به هم متصل کنید و ورودی صحیح تلویزیون را انتخاب کنید.
باید توجه داشته باشید که هر پورت USB-C نمی تواند سیگنال ویدیویی را درست منتقل کند و بهتر است قبل از خرید کابل حتماً آن را بررسی کنید.

روش دوم خرید آداپتور USB-C به HDMI است. کابل USB-C را به لپ تاپ و کابل HDMI را به تلویزیون خود وصل کنید. سپس سر دیگر کابل HDMI را به آداپتور وصل کنید تا دو دستگاه به یکدیگر متصل شوند. برای تکمیل فرآیند، ورودی HDMI تلویزیون خود را انتخاب کنید.

مراحل اتصال USB C :

دو دستگاه را با یک کابل USB-C به یکدیگر وصل کنید و یا از یک آداپتور USB-C به HDMI استفاده کنید.
تلویزیون و لپ تاپ را روشن کنید.
بسته به کابلی که استفاده می کنید، ورودی مناسب تلویزیون را با کنترل تلوزیون انتخاب کنید.

استفاده از درایو فلش USB

اگر قصد دارید هر از چند گاهی عکس‌ یا فیلم های خود را با خانواده روی صفحه تلوزیون مشاهده کنید، می‌توانید فقط از یک درایو فلش USB بدون نیاز به کابل یا پخش کننده رسانه اختصاصی استفاده کنید. محتوا را از لپ تاپ به USB منتقل کرده و سپس USB را به تلویزیون خود وصل کنید و ورودی USB تلویزیون خود را برای پخش فایل ها انتخاب کنید. این روش آسان ترین راه برای شما است.

مراحل اتصال USB :

تصاویر و فیلم ها را از لپ تاپ خود به درایو فلش USB منتقل کنید.
فلش USB را به تلویزیون خود وصل کنید.
ورودی USB تلویزیون خود را انتخاب کنید.
فایل هایی را که می خواهید مشاهده کنید انتخاب کنید و روی play کلیک کنید

 

چگونه صفحه نمایش لپ تاپ را به تلویزیون وصل کنیم

متصل کردن کروم بوک به تلویزیون هوشمند

اگر قصد دارید کروم بوک خود را به تلویزیون متصل نمایید و کابل HDMI  ندارید، لازم است ابتدا یک گوگل کروم کست خریداری نمایید تا امکان  اتصال را فراهم کنید. برای انجام این کار می بایست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • در قدم اوّل، باید کروم کست خود را به پورت HDMI در تلویزیون هوشمند متصل نمایید.
  • در قدم بعدی  با استفاده از ریموت، آن را کنترل کرده و گزینه مربوط به ورودی HDMI  را در تلویزیون انتخاب کنید.
  • پنجره مرورگر گوگل کروم را در سیستم خود باز کرده و گزینه Cast را انتخاب کنید.
  • اگر این کار را  برای نخستین بار انجام می دهید لازم است مراحل را تا انتها پیش ببرید.
  • سپس در قسمت پایین گوشه سمت راست گزینه Cast Devices Available  قابل مشاهده است. بهد از انتخاب گزینه موردنظر تنظیمات دیگری در دسترس قرار خواهند گرفت. برای مثال، شما می‌توانید با انتخاب گزینه Internal Display  و بعد Share، نمایشگر خود را آینه‌ساز
  • ی کنید.

با انجام کامل مراحل فوق شما به سادگی موفق به اتصال کروم بوک به تلویزیون هوشمند می شوید.

 


شما میتوانید جهت هرگونه پرسش و استعلام قیمت و موجودی به پیج اینستاگرام ما مراجعه نمایید یا با مشاورین سیلیکا تماس بگیرید:

021-88809462

اشتراک گذاری:
مقالات مرتبط
دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از میان محصولات سایت جستجو کنید